Новини

Стало відомо, за які порушення ПДР українські водії доноситимуть один на одного

На підкомітеті Верховної Ради з питань законодавства про адміністративні правопорушення розглянуто законопроєкт 5798, який передбачає доноси водіїв один на одного за порушення ПДР. Після цього засідання стало відомо, про які саме порушення йдеться.
Законопроєкт 5798 передбачає фіксацію порушення ПДР з будь-якого мобільного пристрою, на якому встановлений спеціальний мобільний додаток. Першочергово планується запустити фіксацію таких правопорушень:
  1. Проїзд на червоне світло світлофора
  2. Перетин подвійної смуги
  3. Проїзд по полосі громадського транспорту
  4. Проїзд залізничного переїзду на заборонений сигнал
  5. Перешкоджання проїзду спецтехніки, зокрема: пожежна машина, поліцейська автівка, машина швидкої допомоги.
Планується, що відзняте правопорушення за допомогою мобільного додатку буде передаватися онлайн в поліцію. Далі свідок отримує відповідь від правоохоронців, щодо реєстрації порушення і його подальшої долі. Своєю чергою правопорушнику надсилається штраф з доданням відеофіксації його порушення.
Автори законопроєкту впевнені, що таке нововведення значно пришвидшить реагування поліції на правопорушення, а водії стануть більш обачними на дорозі, знаючи, що їх правопорушення може бути зафіксовано в будь-який момент. Також зазначається, що завдяки мобільному додатку порушення будуть фіксуватися навіть в найвіддаленіших куточках України. В містечках і селищах, де не планується встановлення камер фіксації в найближчі роки, люди зможуть самостійно фіксувати порушення, що є реалізацією права громадян на реальне народовладдя.
15 грудня проєкт закону розгляне Комітет з питань правоохоронної діяльності, після чого він буде спрямований в сесійну залу Верховної Ради для голосування.